.o akcji

Prawnicy Czytają Dzieciom

Czterdziestu wybitnych polskich Prawników, spotkało się w Studio Teatru Polskiego Radia by nagrać bajki dla dzieci. Czytane może i bez aktorskiego doświadczenia, ale prosto z serca i niezwykłym zaangażowaniem. Prawnicy Czytają Dzieciom to bowiem kolejny projekt Fundacji Między Niebem a Ziemią, w który z pasją włączają się radcowie prawni i adwokaci.

Na co dzień konkurenci i przeciwnicy z sal sądowych usiedli obok siebie w radiowym studio, by opowiedzieć nam mądre i zabawne historie. Historie, w których zasiadają razem na królewskim tronie i jedzą z jednej miski czarodziejską zupkę-lubkę. A wszystko po to by pomagać tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej - dzieciom śmiertelnie i nieuleczalne chorym i ich rodzinom.

.zaczarowane historie

dla dzieci i dorosłych

Wydawnictwo Bajka udostępniło nam dwie książki pięknie ilustrowanych opowieści dla dzieci i dorosłych: Czy znacie Wróżkę-Czarownicę? oraz Zaczarowane historie.
Ta ostatnia nagrodzona min. nagrodą Pióra Fredry 2010, nagrodą Polskiej Sekcji IBBY oraz uhonorowana tytułem najlepszej książki dziecięcej roku 2011.

Jak rozmawiać z kamieniem? Co przynosi pecha czarnemu kotu? Na co może mieć alergię głowa smoka? I dlaczego smok i czarownica nie mogą być razem?

Posłuchajcie aktorskich interpretacji stworzonych przez naszych Prawników i wsłuchajcie się w muzykę, którą specjalnie dla tego projektu skomponował Piotr Rubik. Zobaczcie, jak pomagając, można się wspaniale bawić. I ile to daje satysfakcji.

Posłuchajcie Zaczarowanych historii i opowieści o Wróżce - Czarownicy. Każda płyta jest cegiełką na rzecz podopiecznych Fundacji.

Zamów płyty
Pomóż dzieciom

Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na pomoc dla chorych dzieci i ich najbliższych